- 7.8.2021
Podpořme české tvůrce
1. Dětské oblečení
Kojenecké oblečení https://www.kojeneckeobleceni.cz/ i oblečení pro větší děti je jednou z věcí, kterých je na trhu takové množství, že se v tom nemůžeme vyznat. Pokud ale podpoříte českou švadlenu, která oblečení sama navrhuje, tvoří a prodává, určitě vám to udělá radost a nejen vám. Je strašně těžké se v tomto oboru uživit a oděvní průmysl u nás hodně klesl. A je to škoda. Kvalitní české látky a šikovné české ručičky umí zázraky. Hodně často právě od těchto švadlenek, které šijí doma věci na koleně kupujeme kvalitní oblečení pro děti na ven. A právě na takovém oblečení vznikají celé nové firmy, které se specializují na šití oblečení pro děti.
2. Řemesla
Řemeslná výroba tu vždy byla a vždy bude, ať jde o tvorbu výrobků ze skla, uměleckou kovařinu, tesaře, krajkáře… Každé řemeslo má za sebou spoustu hodin práce, které málo kdo z nás vidí. A přesně proto jsou i ceny výrobků, které jsou řemeslně vyráběné, mnohem dražší, než kousky vyráběné strojově. Není to zase tak těžké si představit, kolik práce je za každým výrobkem, který je vytvořený ručně. Vezměte si třeba řemeslnou pekárnu, která peče chléb z kvalitní mouky, metodou vedení kvasu, přidává do něj semínka a nechává jej kynout pomalu. Takový chléb trvá klidně i 24 hodin. Takový chléb může stát klidně sto korun a jen těžko konkuruje chlebům za pár korun ze supermarketu, byť je chuťově úplně ale úplně jinde.
3. Potraviny
Regionální české potraviny zažívají poměrně velký nárůst popularity. Většina z nás dá přednost českým výrobkům před těmi zahraničními, koukáme se na místo chování zvěře, ze které konzumujeme maso, kupujeme zeleninu na farmářských trzích a ze dvora přímo od farmářů. A to je dobře. Podpora malých producentů potravin je nesmírně důležitá a měla by se ještě zvýšit z naší strany. Proč kupovat brambory v supermarketu za 40 korun, když je můžu koupit o kousek dál od farmáře za polovinu a chuťově budou mnohem lepší?